I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp.
 
      Szkoła Stowarzyszona UNESCO         Szkoła partnerska Republiki Federalnej Niemiec   
 
 
 
    Szkoła Odkrywców Talentów    
 
 
 
  
Bardzo drobna korekta szkolnego rozkładu jazdy (obowiązującego od 08.10.2018 r.).

Plan lekcji  I LO im. T. Kościuszki  - 
sprawdź
Aktualności
miesiąc:

Puszkin świętuje Międzynarodowy Dzień Krajobrazu na Gorzowskich Murawach

data dodania: 2018/10/22
19 października uczniowie klas Ie i I d wraz z nauczycielkami biologii Iwoną Pacześną i Katarzyną Sierakowską uczestniczyli w zajęciach terenowych w rezerwacie przyrody Gorzowskie Murawy. Organizatorem spotkania była Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Uczniowie Puszkina poznali osobliwości jedynej formy ochrony przyrody  występującej na terenie miasta, jaką są Gorzowskie Murawy – część obszaru NATURA 2000.
Oprowadzający – prezes Oddziału PTTK Ziemi Gorzowskiej Zbigniew Rudziński, Daria Jachimowska z RDOŚ oraz przedstawiciele wojewódzkich i miejskich urzędów związanych z ochroną przyrody, środowiska i zabytków, a także przedstawiciele parków krajobrazowych i Nadleśnictwa Kłodawa, opowiadali o historii, zagospodarowaniu oraz walorach Gorzowskich Muraw, na których można spotkać wiele osobliwości przyrodniczych (ostnica włosowata, kostrzewa szczeciniasta, szałwia łąkowa i in.). Celem ochrony tego obszaru jest zachowanie zbiorowisk roślinności kserotermicznej, szczególnie muraw ostnicowych, kłosownicowych i szczotlichowych oraz stanowisk zagrożonych gatunków roślin i zwierząt.
Iwona Pacześna

Uczniowie Puszkina na II Festiwalu Nauki AWF w Gorzowie Wlkp.

data dodania: 2018/10/22
W miniony czwartek klasy drugie realizujące rozszerzoną biologię pod opieką nauczycielek pań Iwony Pacześnej oraz Katarzyny Sierakowskiej, miały okazję uczestniczyć w II Gorzowskim Festiwalu Nauki organizowanym przez Akademię Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp.
Uczniowie wysłuchali wykładu inauguracyjnego  prof. dr hab. Piotra Francuza „Skoro świat jest bezbarwny, to dlaczego jest barwny?". Był to ciekawy wstęp do szeregu warsztatów związanych  z  świetlnymi eksperymentami, smakiem i węchem, wentylacją płuc, kuchnią  molekularną, dietetyką i fizjoterapią. Czwartkowy festiwal zamykał wykład-„Fizjoterapia na Dachu Świata – pomoc fizjoterapeutyczna w Nepalu”  poprowadzony przez dr hab. Sławomira Marszałka.
Czas spędzony na warsztatach upłynął bardzo szybko i przyjemnie oraz został bardzo efektywnie wykorzystany. Gorzowski Festiwal Nauki był dla uczniów bardzo wartościowym oraz ciekawym wydarzeniem, z którego można było wiele się nauczyć.
Gabriela Matyja II e

Zagraj w golfa

data dodania: 2018/10/18
Z inicjatywy MOS i Pola Golfowego Zawarcie powstał projekt zajęć dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zakończonych turniejem golfowym. Zainteresowanych udziałem prosimy o zgłoszenie do nauczycieli wychowania fizycznego. Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godz. 15-17. Udział jest bezpłatny.
strona 1/977 następna »

Adresy innych stron zawarte w tekście: