Konkursy filmowe

Zapraszamy do lektury Aktualności Filmoteki Szkolnej. Możecie w nich znaleźć informacje o dopiero organizowanych i już trwających konkursach filmowych dla młodzieży szkolnej.

Pierwszy z nich to SZAFA - SZkolna Akademia Filmów Amatorskich. Jeśli interesujesz się problemami społecznymi, znasz taki, który Cię szczególnie dotyczy, zrób o nim film, pokaż jego skutki, zasugeruj rozwiązanie i wygraj! W konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich szkół. Organizatorem konkursu są członkowie projektu "7 days" działającego w Gimnazjum im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Ożarowie Mazowieckim. Termin nadsyłania prac: 31 marca 2010 r.


Drugi konkurs, który rekomendujemy to III Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich "Albatrosy 2010". Do udziału w nim zapraszamy amatorów filmowców ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy stworzą film fabularny lub dokumentalny. Termin zgłoszeń mija 31 marca 2010 r. Finał konkursu odbędzie się 8 czerwca w Gdyni. Organizatorem konkursu jest Pomorska Fundacja Filmowa.


Ponadto na naszej stronie można głosować na jednego z 10 finalistów, którzy walczą o nagrodę w konkursie na etiudę filmową inspirowaną materiałem Filmoteki Szkolnej. Filmy można obejrzeć TUTAJ . Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Laureatów poznamy 1 kwietnia 2010.


Adresy innych stron zawarte w tekście: