Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim  
jesteś tu: strona główna    aktualności    michał wieczorek laureatem konkursu
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonim



Adres e-mail znajomego



 
Aktualności

Michał Wieczorek laureatem konkursu

data dodania: 2012/05/29

 

Wyniki konkursu „Trudne początki. Młodość na ziemiach zachodnich 1945–1956”

Konkurs skierowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z regionu lubuskiego. Prace miały charakter pisemny i audiowizualny (film, słuchowisko, reportaż radiowy). Celem konkursu było zebranie i zachowanie relacji świadków z niezwykle trudnego okresu w dziejach Polski, obejmującego zasiedlanie ziem zachodnich, likwidację legalnej i nielegalnej opozycji, wreszcie stalinowski terror oraz jego stopniowe łagodzenie, a w tle historycznych wydarzeń zwyczajne życie tak odmienne od współczesnego. Przedsięwzięcie zrealizowała Delegatura IPN w Gorzowie Wlkp. wraz z Lubuskim Kuratorem Oświaty przy wsparciu Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”, Archiwum Państwowego w Gorzowie Wlkp., Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp., Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego i Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.

WYNIKI KONKURSU

Prace uczniów szkół gimnazjalnych

A/ Multimedialne

1. Julia Jaraczewska, Magdalena Frąckowiak, Karolina Siwińska, Klaudia Zdyb – opiekunowie Małgorzata Galik, Dorota Litwa, Gimnazjum w Czerwieńsku
2. Angelika Babiarz, Aleksandra Czarkowska, Michał Mamełka, opiekun Jadwiga Zołotucha, Zespół Szkół w Witoszynie
3. Agata Pałasz, Patrycja Perużyńska, Julia Gromczyk, Aleksandra Koseja, opiekun Sławomir Pietrzak, XIII Gimnazjum w Gorzowie Wlkp.

B/ Pisemne

1. Nikola Przędzielewska, opiekun Robert Gembala, Zespół Szkół w Żaganiu
2. ex quo
- Angelika Winke, opiekun Piotr Kruk Gimnazjum nr 2 w Międzyrzeczu
- Aleksandra Przybylska, opiekun Małgorzata Stachowiak – Katolickie Gimnazjum im. Św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wlkp.
- Katarzyna Śmigielska, opiekun Iwona Kowalska, Gimnazjum nr 1 w Santoku

Prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych

A/ Multimedialne

1. Patryk Dębowski, Natalia Drużga, Patryk Kępa, Agnieszka Mączyńska, Wojciech Naumowicz, Kamil Olejarczyk, Rafał Romicz, Monika Wieczorek, opiekun Alicja Wołkowska, Regionalne Centrum Edukacji Ponadgimnazjalnej w Kostrzynie
2. Patryk Reba, Justyna Mazurkiewicz, Agnieszka Mikuliczyn, Sebastian Żelazowski, opiekun Sławomir Gargasiewicz, Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych „Elektryk” w Nowej Soli
3. Maciej Rybak opiekun Andrzej Śliwiński, ZS Gastronomicznych w Gorzowie Wlkp.

B/ Pisemne

1. Aleksandra Zakrzewska, opiekun Rafał Szymczak, LO w Żaganiu, ex aequo, Michał Wieczorek, opiekun Małgorzata Jach, I LO im. T. Kościuszki w Gorzowie Wlkp.
2. Karolina Wawrzyszko, opiekun Mariusz Wąsiel I LO w Międzyrzeczu
3. Piotr Kosk, opiekun Maria Lewińska ZSO w Skwierzynie

Prace wyróżnione:

Szkoła gimnazjalna

1. Agnieszka Kowalska, opiekun Ewa Zienkiewicz – Franczak, Niepubliczne Gimnazjum w Lubsku
2. Karolina Szyszłowska, Gimnazjum nr IX w Gorzowie Wlkp.
3. Kacper Judek, opiekun Piotr Kruk, Gimnazjum nr 2 w Międzyrzeczu
4. Zofia Sielicka, Bartosz Pilinkiewicz, opiekun Agnieszka Boruszewska, Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Świebodzinie
5. J. Choniawko, B. Choniawko, M. Ciesielczyk, opiekun Agnieszka Boruszewska, Gimnazjum Publiczne nr 1 w Świebodzinie
6. Alicja Maciejewska, opiekun Aleksandra Szwec, Gimnazjum Publiczne w Gozdnicy
7. Joanna Kenigsberg, opiekun Zdzisław Popieniuk, Gimnazjum nr 3 w Wiechlinach
8. Nikola Przybysz, opiekun Agnieszka Boruszewska, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Świebodzinie
9. Radosław Sterna, opiekun Wiesława Kaczmarek Gimnazjum nr XIII w Gorzowie Wlkp.
10. Mateusz Kozioł, opiekun Irena Nowak, Gimnazjum Publiczne w Gozdnicy
11. Michał Beszczyński, opiekun Sławomir Pietrzak, Gimnazjum nr XIII w Gorzowie Wlkp.
12. Kamil Zieliński, Daniel Świątek, Kamil Juszczak, opiekun Wiesława Kaczmarek, XIII Gimnazjum w Gorzowie Wlkp.
13. Michał Szuszkiewicz, opiekun Agnieszka Kulesza, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żaganiu

Szkoła ponadgimnazjalna

1. Paulina Urbaniak, opiekun Krzysztof Niedziałkowski, Zespół Szkół Dobiegniew
2. Angelika Kruszczak, opiekun Krzysztof Niedziałkowski, Zespół Szkół w Dobiegniewie
3. Karol Krzyszowski, opiekun Joanna Sołtys, Zespół Szkół Ponadgimazjalnych nr 1 w Dębnie
4. Olga Ochocka, Anna Pogorzelska, opiekun Zbigniew Syska, IV LO im. T. Kotarbińskiego w Gorzowie Wlkp.
5. Sławomir Waliszewski, Mateusz Winiarski, opiekun Iwona Bednarz, Zespół Szkół Samochodowych im. KEN w Żarach
6. Małgorzata Nienartowicz, Joanna Puławska, opiekun Iwona Wolińska, Zespół Szkół Budowlanych im. Mikołw Gorzowie
7. Monika Besser, Paulina Wojciechowska, Zespół Szkół Licealnych Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie
8. Rafał Sokołowicz, opiekun Teresa Michalewska, Zespół Szkół Samochodowych im. KEN w Żarach

 

 
 
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...