jesteś tu: strona główna    pozalekcyjne zajęcia sportowe (obszar nr 5)

Pozalekcyjne zajęcia sportowe (obszar nr 5)

Święto sportu szkolnego – Bieg Żakowski i Festyn sportowo-rekreacyjny „Nad Kłodawką”

Tradycyjnie na początku czerwca nauczyciele wychowania fizycznego I LO organizują Bieg Żakowski. Jest to otwarty bieg uliczny na dystansie 5000 m (jest jedną z najliczniej obsadzanych imprez biegowych w regionie). Klasyfikacja jest prowadzona w 10 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć, a wyniki biegu są zaliczane do punktacji Grand Prix województwa lubuskiego w długodystansowych biegach ulicznych i przełajowych.
Bieg od kilku lat jest organizowany równocześnie z festynem rekreacyjno-sportowymNad Kłodawką” adresowanym do mieszkańców Gorzowa.

Ubiegłoroczna XX edycja imprezy zgromadziła na boiskach I LO kilkaset osób. Najmłodsi startowali w grach i zabawach sprawnościowych, uczniowie gorzowskich szkół rywalizowali w zawodach lekkoatletycznych, a młodzież i dorośli wystartowali w XX Biegu Żakowskim. Jubileuszowa edycja biegu zgromadziła na starcie rekordową liczbę 217 zawodników i zawodniczek (w tym 72 uczniów I LO). Przed biegiem zaprosiliśmy wszystkich na wspólną rozgrzewkę w rytmach zumby, a na zakończenie na grochówkę ze szkolnej kuchni polowej.
Organizacja zawodów jest możliwa dzięki aktywnej pracy zespołu nauczycieli i pracowników szkoły, wsparciu uczniów – wolontariuszy oraz pomocy finansowej miasta i licznych sponsorów.

Tegoroczny XXI Bieg Żakowski i festyn „Nad Kłodawką” odbędą się 7 czerwca.

Zobacz zdjęcia w galerii

Bieg Żakowski Festyn "Nad Kłowadką"
Festyn "Nad Kłodawką"
XIX Bieg Żakowski