Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Laureaci konkursu "Sprzączki i guziki ..."

Laureaci konkursu "Sprzączki i guziki ..."
 
Beata Jas, Magdalena Kubacka, Matijos Gebreselassie, Maciej Niedziałkowski i Andrzej Stankiewicz z opiekunem - Panią Krystyną Gutowską byli w dniach 4 - 11 października na wycieczce. W nagrodę za udział w ogólnopolskim konkursie "Sprzączki i Guziki z orzełkiem ze rdzy..." Katyń - 70. lat po zbrodni organizowanym przez IPN zobaczyli m.in. Wilno, Nowogródek, Katyń i Smoleńsk.
 
Załączniki:

KONKURS na SCENARIUSZ

KONKURS na SCENARIUSZ
Ogłaszamy konkurs na scenariusz spektaklu teatralnego o  tematyce związanej z palącymi problemami dzieci i młodzieży.
  • Fabuła powinna zawierać się w 3 aktach (czas trwania spektaklu nie powinien przekraczać 15 min.)
  • Nad scenariuszem mogą pracować zespoły składające się z max. 3 osób.
  • Gotowe scenariusze w wersji papierowej i elektronicznej należy składać u Pani Elżbiety Niekrasz lub w sekretariacie szkoły do dnia 15.06.2010 r.
  • Najlepszy scenariusz zostanie wykorzystany do realizacji przedstawienia na III Konkurs Teatralny Szkół Ponadgimnazjalnych.
  • Ogłoszenie wyników: 25.06.2010 r.
Szkolne Koło Teatralne

Konkurs o Katyniu

Konkurs o Katyniu
Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do uczestnictwa w konkursie „SPRZĄCZKI I GUZIKI Z ORZEŁKIEM ZE RDZY…” KATYŃ – 70. LAT PO ZBRODNI. Celem konkursu jest upamiętnienie zamordowanych i przybliżenie jego uczestnikom wymiaru Zbrodni Katyńskiej. Prace konkursowe powinny mieć formę strony z albumu, zawierającej informację o konkretnej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Projekt strony, technika jej wykonania i zawartość jest dowolna – może zawierać m.in. biogram, opis, wiersz, tekst piosenki, zdjęcia, rysunki etc. Ocenie będzie podlegać zawartość merytoryczna i estetyka wykonania.

Konkursu im. Majki

Konkursu im. Majki
 „I wszystko jest proste, chociaż zakrzywione”
Majka Ostrowska
 
25 maja 2010 r. o godzinie 1000 rozpocznie się VII edycja Konkursu Matematycznego im. Majki, dedykowanego pamięci wybitnej uczennicy I LO – Majki Ostrowskiej.
 
W tym roku będzie brało w nim udział 187 uczniów. Jest to liczba rekordowa, bowiem po raz pierwszy w konkursie wezmą też udział uczniowie gimnazjów, które przyjęły nasze zaproszenie.
 
Część druga Konkursu, dla uczniów I LO, rozpocznie się o godz. 1145. Z zagadkami (?) matematycznymi zmierzy się 118 uczniów klas I i II (53 z klas pierwszych, 65 – drugich).
Wszystkim życzymy powodzenia
Załączniki:

Konkurs na esej

Konkurs na esej
MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Opolu
 ogłasza
VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA ESEJ
 Organizowany pod patronatem PREZYDENTA MIASTA OPOLA
Komizm i śmiech w twórczości Sławomira Mrożka
Załączniki:

Konkursy filmowe

Konkursy filmowe

Zapraszamy do lektury Aktualności Filmoteki Szkolnej. Możecie w nich znaleźć informacje o dopiero organizowanych i już trwających konkursach filmowych dla młodzieży szkolnej.

Konkurs filmowy

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie filmowym "Jednominutówka". 
Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.
Załączniki:

Czysty Las

Czysty Las

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie „Czysty Las”, ogłoszonym właśnie przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych i Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Lasu. W tym roku szkolnym konkurs obejmuje aż cztery kategorie: „Leśną Edukację Dzieci”, „Leśną Edukację Młodzieży”, „Leśny Patrol” i „Las w sztuce”.  

Regulamin i informacje o konkursie można znaleźć na stronie Towarzystwa Przyjaciół Lasu www.tpl.org.pl w zakładce Konkurs - Czysty Las edycja 2009/2010.

Ocal okruchy historii- młodzież buduje muzea

Ocal okruchy historii- młodzież buduje muzea
Europejskie Centrum Solidarności zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie Ocal okruchy historii- młodzież buduje muzea
Celem konkursu jest odnalezienie i opisanie pamiątki historycznej z czasu II wojny światowej lub okresu działalności Solidarności i opozycji demokratycznej w latach 1970-1989
 
Laureaci konkursu oprócz nagród rzeczowych otrzymają darmowe zaproszenia na widowisko plenerowe Roberta Wilsona, które odbędzie się 31 sierpnia w Gdańsku z okazji 30. rocznicy powstania „Solidarności”
Więcej szczegółów na:www.ecs.gda.pl
 
Patronat:
Marszałek Sejmu RP - Bronisław Komorowski
Minister Edukacji Narodowej - Katarzyna Hall

Konkurs fotograficzny

przypominam o II Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Taka Codzienność” organizowany przez Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” – Termin nadsyłania prac – 5 marca 2010r. Szczegółowe informacje w załącznikach
Załączniki:

Konkurs Papieski

Konkurs Papieski
serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do wzięcia udziału w VI ogólnopolskiej edycji Konkursu Papieskiego. Jest to jeden z największych konkursów wiedzy o osobie i nauczaniu Jana Pawła II, który swoim honorowym patronatem objęli m.in. ks. kard. Stanisław Dziwisz oraz Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.
 
Załączniki:

OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY JĘZYKOWE

OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY JĘZYKOWE 2009/10 (III edycja)
angielski, niemiecki, hiszpański

Jeśli jesteś uczniem gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej zapraszamy Cię do udziału w naszym corocznym ogólnopolskim konkursie językowym na kartkę z pamiętnika.
 

Konkurs na scenariusz filmu o tematyce ekonomicznej

Ministerstwo Finansów i Edukator.pl organizują konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na scenariusz filmu animowanego oraz koncepcję serii filmów animowanych o tematyce ekonomicznej.
 
Do konkursu mogą przystąpić co najwyżej  5-osobowe zespoły uczniowskie, przy czym liczba zespołów z danej szkoły nie jest ograniczona.
 

Wolę Chopina

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie na pracę propagującą wartości muzyki chopinowskiej w konfrontacji z kulturą masową i muzyką popularną.
Termin zgłaszania prac upływa 20 marca 2010 r. a uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi 18 kwietnia bieżącego roku.
 

Konkurs informatyczny

I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz. zaprasza do udziału w IX Tomaszowskim Konkursie Informatycznym. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: Strony WWW i programy komputerowe. Wszelkie informacje związane z konkursem można pozyskać na Stronie WWW I Liceum http://1lo.tomaszow.com lub http://liceum.propl.com).  Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres e – mail: 1lo@tomaszow.com lub liceum@propl.com (Tomasz Burakowski).
Załączniki:

"Narysuj mi prawo"

"Narysuj mi prawo"
Zapraszamy do udziału w konkursie na plakat pt. "Narysuj mi prawo".
Organizatorem projektu jest Komisje Europejska - Dyrekcja Generalna ds. Sprawiedliwości, Wolności i Bezpieczeństwa.
Konkurs zakłada pracę zespołową – 4 osoby (lub więcej) Każdy zespół potrzebuje dorosłego opiekuna. Technika wykonania plakatu jest zupełnie dowolna. Wymagany format pracy to: A2 (42x59 cm)
Zapraszamy do REJESTRACJI do udziału poprzez www.euromlodziez.eu  Prace wraz z formularzem „UDZIAŁ” ze strony internetowej powinny zostać dostarczone do 19 III 2010.

Ocal okruchy historii

Ocal okruchy historii
Ocal okruchy historii to konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na opis pamiątki historycznej z okresu II wojny światowej lub z okresu działalności „Solidarności” i opozycji demokratycznej w latach 1970-1989 pod patronatem Marszałka Sejmu RP i Ministra Edukacji Narodowej organizowany przez Muzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku przy wsparciu Kuratoriów Oświaty i Ministerstwa Edukacji Narodowej. 
 
Na stronie http://www.rokhistorii.men.gov.pl/portal/b_rhn_konkursy_doc?docId=52860 regulamin konkursu, druki i formularze zgłoszeń.

Mam Haka na Raka

Mam Haka na Raka
Drodzy "Hakowicze"
Rusza trzecia edycja "Mam Haka na Raka". Wszystkich Was zapraszamy do tworzenia zespołów, które stawią czoła pladze nowotworów. Wierzymy, że potraficie zmobilizować swoich bliskich do dbania o własne zdrowie. Liczymy na Waszą pomysłowość i aktywność!
Wystarczy zebrać zespół składający się z 3 uczniów i opiekuna, a następnie dokonać rejestracji. Uwaga, macie czas tylko do 25 stycznia 2010 roku! Po rejestracji na adres e-mail otrzymacie automatyczną odpowiedź z potwierdzeniem oraz hasło dostępu do Waszego osobistego profilu na stronie internetowej.
Zarejestrujcie się i znajdźcie haka na raka!

DialNet Masters

DialNet Masters

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters startuje po raz czwarty!

Telefonia DIALOG S.A. zaprasza do udziału w Olimpiadzie uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów

Jeśli chcecie bawiąc uczyć się, a jednocześnie wygrywać cenne nagrody: laptopy, ipody, gadżety oraz wspaniałą wycieczkę do Szwajcarii dla całego zespołu, wystarczy zgłosić drużynę reprezentującą szkołę na stronie www.dialnetmasters.pl. Sprawdzajcie informacje na naszym portalu i nie przegapcie terminu zapisów! Tylko do 22 stycznia 2010 r. czekamy na Wasze zgłoszenia.

Konkursie Piosenki Angielskiej: „FLY HIGH” Zielona Góra’2010

Konkursie Piosenki Angielskiej: „FLY HIGH” Zielona Góra’2010
Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubuskiego do udziału w „Konkursie Piosenki Angielskiej: „FLY HIGH” Zielona Góra’2010”, który odbędzie się w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze dnia 15 marca 2010 r. o godzinie 12.00. Finał konkursu przewidziany jest na godzinę 14:00.

Pisz o filmie i wygrywaj nagrody!

Pisz o filmie i wygrywaj nagrody!
Nowe Horyzonty Krytyki Filmowej zachęcają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do pisania o filmie! Ogłaszają konkurs na najlepszą recenzję. Nagrodzone teksty zostaną opublikowane na łamach "Cogito" oraz na stronie internetowej projektu NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ. Ich autorzy otrzymają nagrody książkowe i filmowe.
 
Teksty (jedna strona lub maksymalnie dwie strony A4) mżna przysyłać mejlem na adres karolk@nowehoryzonty.pl w jednym pliku o rozszerzeniu DOC do 20 lutego2010 roku.
 
Załączniki:

Ogólnopolskim konkursie informatycznym INTERSIEĆ 2009/2010

Ogólnopolskim konkursie informatycznym INTERSIEĆ 2009/2010

Zapraszamy serdecznie do udziału w "Ogólnopolskim konkursie informatycznym INTERSIEĆ 2009/2010".

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie:

1.    UCZEŃ. Kategoria do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
2.    OPEN. Kategoria jest do uczniów szkół gimnazjalnych, średnich, studentów, absolwentów, których pasje powiązane są z tematyką IT.

Rejestracja trwa do 15 listopada 2009 na stronie internetowej: http://www.oki.edu.pl/

Konkursy: filmowy i e-learningowy

Konkursy: filmowy i e-learningowy
W ramach tegorocznych obchodów Tygodnia dla Oszczędzania szkoły, nauczyciele i uczniowie nadal mogą wziąć udział w konkursach: filmowym oraz e-learningowym.

XVII OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY KONKURS „POZNAJEMY OJCOWIZNĘ”

XVII OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY KONKURS „POZNAJEMY OJCOWIZNĘ”

Tematyka konkursu:

-       Mój dom rodzinny, moja miejscowość, jej położenie, krajobraz i stan środowiska.
-       Dzieje mojej rodziny, tradycje i zwyczaje.
-       Historia mojej Ojcowizny, obiekty zabytkowe, miejsca pamięci.
-       Ludzie mojej miejscowości zasłużeni dla regionu i kraju.
-       Moje najciekawsze ścieżki krajoznawczo-turystyczne.
-       Nasza szkoła, historia i tradycje SKKT-PTTK w mojej szkole.
-       Moja Ojcowizna - jej miejsce w Polsce i Europie.
-       Losy moich bliskich i rodaków poza granicami kraju.
Załączniki:

FotoSport

FotoSport
Konkurs fotograficzny o tematyce sportu szkolnego.
Kategorie konkursowe:  Mój trener; Mój idol; Smak zwycięstwa, gorycz porażki; Mój kolega sportowiec; Sport w szkole.
Informacje szczegółowe na stronie grajmy.com
Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziane nagrody rzeczowe!
Dodatkowo nagrody specjalne dla najaktywniejszych szkół

Filmoteka Szkolna - konkursy dla nauczycieli i uczniów

Rozpoczęły się dwa konkursy ogłoszone w ramach programu Filmoteka Szkolna.
 
Pierwszy, skierowany do nauczycieli, dotyczy napisania scenariusza lekcji opartego na materiałach Filmoteki Szkolnej, ze szczególnym uwzględnieniem strony internetowej www.filmotekaszkolna.pl. Gotowe scenariusze należy wysłać do 31 grudnia.  Do wygrania 3 nagrody po 2500 zł oraz 26 zestawów Filmoteki Szkolnej.
 
W drugim konkursie udział wziąć mogą uczniowie. Ich zadaniem jest opisanie jednego
z tematów Filmoteki Szkolnej. Prace można nadsyłać do 31 października. Do wygrania laptopy dla ucznia i jego nauczyciela.
 
Szczegóły dotyczące konkursów i regulaminy na: www.filmotekaszkolna.pl.

„The Beetle”

VII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze serdecznie zaprasza do udziału w trzeciej edycji konkursu „The Beetle”.
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów lubiących język angielski i interesujących się biologią.
W załączniku materiały dotyczące konkursu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 listopada 2009r.
Załączniki:

NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ WŚRÓD NAS

VIII Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp. organizuje konkurs „NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ WŚRÓD NAS”.
Zapraszamy uczniów pierwszych klas liceum do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu. Konkurs odbędzie się w trzech etapach:
I etap – PLASTYCZNO – FOTOGRAFICZNY
Termin nadsyłania prac: do 01.12.2009
II etap – LITERACKI
Termin nadsyłania prac: 01.02.2010
III etap – TEST WIEDZY OGÓLNEJ (połączony z wystawą prac z etapów I i II w szkolnej Galerii Graffy)
Termin: marzec 2010

Internetowy Konkurs Matematyczny

Internetowy Konkurs Matematyczny

Ogólnopolski Turniej Reportażu

Dziewiąta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wandy Dybalskiej.
Wskazówki, podpowiedzi na temat sztuki reportażu, rady naszych jurorów odnajdą Państwo na stronie domowej Turnieju pod adresem www.turniej-reportazu.prv.pl. Formularz zgłoszeniowy znajduje się również na stronie domowej X LO we Wrocławiu: www.lo10.wroc.pl.
Załączniki:
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...