jesteś tu: strona główna    stypendia szczególnie uzdolnionym uczniom zwłaszcza w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubuskiego

stypendia szczególnie uzdolnionym uczniom zwłaszcza w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Województwa Lubuskiego

Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”
Działanie 9.1 „Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”
Poddziałanie 9.1.3 „Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych”

4.11.2008 r., Zarząd Województwa Lubuskiego zaakceptował listę 130 stypendystów na rok szkolny 2008/2009 wyłonionych i zarekomendowanych przez komisję. Pieniądze na ten cel pochodzą z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 27 listopada 2008 r. w Lubuskim Teatrze.

Stypendia w wysokości 350 zł miesięcznie otrzymują uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, uzdolnieni w zakresie nauk matematyczno- przyrodniczych oraz technicznych. Pieniądze są wypłacane przez cały rok szkolny. Celem przyznania wsparcia jest umożliwienie rozwoju uzdolnień uczniów, szczególnie z terenów wiejskich i miejscowości do 30 tys. mieszkańców z terenu województwa lubuskiego.

Stypendia na rok 2008/09 otrzymało 50 ucniów gimnazjów i 80 uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego w tym 9 uczniów I LO w Gorzowie Wlkp.

Stypendystami Marszałka zostali:
  • Justyna Babij