Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn

I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski na VII

Maciej Jastrzębski - najlepszym zawiodnikiem sezonu 2019/20

Zwycięstwo w Żarach na koniec ekstraligi

Unihokeiści I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp. pokonali na wyjeździe UKS Prusa Żary 8:2 (0:0, 4:2, 4:0) w 15. kolejce Energia ekstraligi mężczyzn.
Był to ostatni mecz naszych zawodników w tegorocznych rozgrywkach seniorów. Cieszy fakt, że debiut w ekstralidze zaliczyli kolejni juniorzy – reprezentanci I LO. Zwłaszcza, że był to dla nich ostatni sprawdzian formy przed weekendowymi półfinałami mistrzostw Polski. W spotkaniu wystąpili: Wojciech Bojko, Mateusz Bronisz, Michał Chochowski, Jakub Gawroński, Maksym Helman, Maciej Jastrzębski, Wojciech Kaczmarek, Piotr Kalembkiewicz, Jan Kleinhardt, Paweł Kleinhardt, Marek Lamch, Miron Łata, Kamil Prałat i Mateusz Szczepkowski.

Unihokeiści I LO Floorball górą w starciu z Pionierem Tychy

Zawodnicy I LO UKS Florball Gorzów pokonali u siebie 5:0 Pioniera Tychy w meczu 14. kolejki Energa Ekstraligi Mężczyzn.

Pierwsze dwie tercje zdecydowanie należały do Gorzowian. W trzeciej przyjezdni tuszyli do ataku, jednak nie byli w stanie pokonać obrony, a  przede wszystkim bramkarza gospodarzy.

Ostatnie spotkanie ekstraligi I LO UKS Floorball Gorzów zagra 29 lutego w Żarach. W hali przy Puszkina już 6-8 marca będziemy mogli zobaczyć juniorów starszych naszego klubu w półfinałowych zmaganiach mistrzostw Polski.

Pewne zwycięstwo I LO Floorball w Gdańsku

Po reprezentacyjnej przerwie do gry na parkietach wrócili unihokeiści Energa Ekstraligi. Zawodnicy I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp. w 13 kolejce pewnie wygrali wyjazdowe spotkanie z JohnnyBros Olimpią Osowa Gdańsk 11:5.
Mecz układał się po myśli Gorzowian już od samego początku. Po pierwszej tercji prowadzili 4:0 i systematycznie punktowali rywali, którzy aż do 39. minuty nie mogli pokonać świetnie dysponowanego w bramce Macieja Jastrzębskiego, nawet mimo dwukrotnej szansy w rzutach karnych. W trzeciej tercji gospodarze wykorzystali drobne błędy w gorzowskiej defensywie i zdołali strzelić kolejne cztery bramki, zmniejszając wymiar porażki do różnicy sześciu trafień.

Reprezentacja Polski z Maćkiem Jastrzębskim i Filipem Łukaszewskim awansuje na mistrzostwa świata

Bramkarz Maciej Jastrzębski i Filip Łukaszewski z gorzowskiego klubu znaleźli się w drużynie, która wywalczyła awans na mistrzostwa świata seniorów w unihokeju. Polacy są jedną z dziesięciu ekip z Europy z przepustką na grudniowe finały w Helsinkach.

źródło: gorzow.wyborcza.pl

Unihokeiści I LO znów zwycięzcy

Unihokeiści I LO UKS Floorball Gorzów przerwali złą passę i aż 13:4 wygrali z AZS Politechniką Łódzką w XII kolejce Energa Ekstraligi Mężczyzn.
Spotkanie od początku odbywało się pod dyktando gospodarzy. Rozpoczęliśmy od 3:0 w pierwszej tercji. Co prawda, na początku drugiej dwie bramki zdobyli goście, ale później nastąpił już okres strzeleckiej dominacji gospodarzy. Gorzowskich zawodników nie wyprowadziły z rytmu nawet powtarzające się kary, a część okresów gry w osłabieniu zdołali nawet zamieniać na bramki.

Niestety złej passy ciąg dalszy

Unihokejowe derby pomiędzy Babimostem i Gorzowem w Energa Ekstralidze Mężczyzn zakończyły się zwycięstwem zawodników Fenomena.
Mecz rozpoczął się dobrze dla Gorzowian, jednak dwubramkowe prowadzenie jeszcze przed pierwszą przerwą zniwelowali gospodarze. Drugą odsłonę wygrali 4:2 zawodnicy Babimostu, a w trzeciej jeszcze powiększyli prowadzenie do czterech bramek. I wtedy nastąpiło przebudzenie i koncertowa gra naszego zespołu, która doprowadziła do remisu 9:9 i dramatycznej końcówki. Niestety na dziesięć sekund przed końcem spotkania Babimost strzelił bramkę i przesądził losy spotkania na swoją korzyść.

Nowy rok rozpoczynamy od porażki

Nie udała się sportowa inauguracja roku 2020 unihokeistom I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski. W rozegranym w sobotę w naszej hali meczu Energa Ekstraligi Mężczyzn z Travel.pl Wilki Sanok górą goście.
Po tym spotkaniu drużyna I LO UKS Floorball Gorzów spadła na 6. miejsce w tabeli. Do końca fazy zasadniczej zostało jeszcze pięć spotkań i marząc o awansie do czołowej czwórki nasi zawodnicy nie mogą pozwolić już sobie na stratę punktów w kolejnych meczach. Najbliższy sprawdzian już za tydzień w Babimoście w derbowym starciu z Fenomenem.

Podział punktów unihokeistów

Trzy punkty przywożą z Torunia juniorzy starsi I LO UKS Floorball Gorzów. W dwumeczu ze Spartakusem Sicienko TLU Toruń remis. W sobotę 9:6 dla gospodarzy, w niedzielę 11:2 górą Gorzowianie,
Dla naszych unihokeistów było to już ostatnie spotkanie grupowe. Kończymy eliminacje zdobywając 21 punktów w ośmiu spotkaniach i z pierwszego miejsca awansujemy do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Brawo!

Ekstraliga unihokeja – tym razem górą rywale

Po dwóch wspaniałych zwycięstwach z drużynami z Nowego Targu tym razem musimy przełknąć gorycz porażki. W spotkaniu w Łochowie górą zawodnicy Olimpii.
Po siódmej kolejce spotkań drużyna I LO UKS Floorball Gorzów spada na trzecie miejsce. Awans do finałowej czwórki mistrzostw Polski dalej jest sprawą otwartą. Przed naszymi seniorami przerwa do nowego roku, a potem jeszcze sześć meczów w fazie zasadniczej ligi - spotkania w Babimoście, Gdańsku i Żarach oraz w Gorzowie z Sanokiem, Politechniką Łódzką i Tychami.

Wymęczone zwycięstwa. Punkty zostają w Gorzowie

Unihokeiści I LO UKS Floorball Gorzów wygrali 7:6 sobotnie spotkanie z Aligatorem UKS Chwarzno Gdynia w unihokejowej lidze juniorów starszych.
Drugie zwycięstwo, ale także tylko jedną bramką, odnieśli unihokeiści I LO UKS Floorball Gorzów. Nasi zawodnicy prowadzili już różnicą trzech bramek, ale brak koncentracji w ostatnich dwóch minutach pozwolił zawodnikom Aligatora Gdynia strzelić dwa gole i doprowadzić do nerwowej końcówki. Na szczęście ponownie wychodzimy zwycięsko z pojedynku i komplet punktów pozostaje w Gorzowie.
Kolejne mecze juniorów już za dwa tygodnie w Toruniu.

Nowy Targ zdobyty

Po bardzo zaciętym spotkaniu, dogrywce i rzutach karnych unihokeisci I LO UKS Floorball Gorzow Wlkp. wygrali spotkanie ekstraligi mężczyzn z Szarotką w Nowym Targu 5-4.
W gorzowskim zespole wystąpili: Daniel Chochowski, Maciej Jastrzębski, Krzysztof Krawczyk, Filip Łukaszewski, Dawid Połomka, Maksym Helman, Jan Kleinhardt, Filip Panek, Wojciech Kaczmarek, Wojciech Bojko, Paweł Kleinhardt, Damian Domański, Miron Łata, Michał Chochowski, Karol Wójcik i Mateusz Popiołkowski.
Brawo! Brawo! Brawo!

Mistrz Polski pokonany!

Unihokeiści I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp. pokonali dzisiaj w meczu ekstraligi mężczyzn Górali z Nowego Targu. Po wspaniałym spotkaniu wygrali w hali przy Puszkina z aktualnym mistrzem Polski 7:1. Bramki strzelali Jan Kleinhardt, Daniel Chochowski - 2, Damian Domański, Filip Łukaszewski, Wojciech Bojko, Maksym Helman, a zawodnikiem meczu  w drużynie gospodarzy został bramkarz Maciej Jastrzębski. Całej drużynie gratulujemy!
W następnej kolejce ekstraligi nasi zawodnicy mają wolne. W kolejnych czekają nas arcytrudne wyjazdy do Szarotki Nowy Targ i Olimpii Łochów.

Podwójne zwycięstwo juniorów starszych

Podwójne zwycięstwo odnieśli unihokeiści I LO Floorball Gorzów w meczach ligi juniorów starszych ze Spartakusem Sicienko TLU Toruń. W sobotę zwyciężyli 9:1, a w niedzielę 11:4.
W spotkaniach wystąpili: Wojciech Bojko, Łukasz Bronisz, Mateusz Bronisz, Michał Chochowski, Jakub Darłak, Jakub Gawroński, Piotr Kalembkiewicz, Paweł Kleinhardt, Marek Lamch, Robert Michalak, Kamil Prałat i Mateusz Szczepkowski. Gratulujemy.
Kolejne mecze nasi juniorzy rozegrają również w naszej hali 30 listopada i 1 grudnia z Aligatorem UKS Chwarzno Gdynia, a już w najbliższą niedzielę zapraszamy na mecz ekstraligi seniorów z Góralami z Nowego Targu.

I LO UKS Floorball zdecydowanie lepszy w Czerwieńsku

Unihokeiści I LO UKS Floorball Gorzów pokonali 12:1 na terenie rywala KS Lokomotiv Czerwieńsk w 4. kolejce ekstraligi mężczyzn. Wyrównane spotkanie było tylko w pierwszej tercji meczu zakończonej wynikiem 2:1. Później Gorzowianie dołożyli cztery trafienia w drugiej i kolejnych sześć w trzeciej tercji i zdeklasowali rywali.

Kolejne spotkanie seniorów za dwa tygodnie w naszej hali. Rywalami I LO Floorball będą aktualni mistrzowie Polski Górale Nowy Targ. A już w następny weekend zapraszamy do hali przy Puszkina na dwumecz juniorów starszych ze Spartakusem Sicienko TLU Toruń.

Dobry mecz - niestety górą rywale

Po bardzo zaciętym, wyrównanym pojedynku przegrywamy w 3. kolejce ekstraligi unihokeja 5:7 z Bankówką Zielonka. Bramki dla I LO Floorball zdobyli: Dawid Połomka, Filip Łukaszewski, Wojciech Bojko, Maksym Helman i Damian Domański. Dwie asysty zaliczył Jan Kleinhardt, po jednej Daniel Chochowski i Filip Łukaszewski.

Już za tydzień nasi reprezentanci zmierzą się na wyjeździe z KS Lokomotiv Czerwieńsk. W naszej hali zobaczymy zawodników I LO UKS Floorball Gorzów 3 listopada w meczu z Góralami z Nowego Targu.

Podwójne zwycięstwo unihokeistów

Dwukrotnym zwycięstwem zakończyli wyjazd do Gdyni juniorzy starsi I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp. W sobotę pokonali Aligatora UKS Chwarzno Gdynia 8:4, a w niedzielę 7:5.

W zespole wystąpili: Wojciech Bojko, Mateusz Bronisz, Piotr Kalembkiewicz, Paweł Kleinhardt, Jakub Gawroński, Michał Chochowski, Mateusz Szczepkowski, Robert Michalak, Tomasz Kulbicki, Marek Lamch i Jakub Darłak.

Drugie zwycięstwo unihokeistów. Prawdziwe mecze dopiero przed nami.

Unihokeiści I LO UKS Floorball Gorzów pokonali w drugiej kolejce ekstraligi UKS Absolwenta Siedlec 10:2.

Zgodnie z przewidywaniem gospodarze postawili trudne warunki, agresywnie przeszkadzając w rozgrywaniu akcji. W pierwszej tercji przez szesnaście minut mieliśmy remis, bo po naszym trafieniu w 7. minucie gospodarze odpowiedzieli bramką już po 30. sekudach. Pod koniec tercji strzeliliśmy kolejną bramkę, a w następnych już wyraźnie prowadziliśmy dokładając po cztery trafienia.

Zwycięstwo na inaugurację rozgrywek

Od zwycięstwa rozpoczynają unihokeiści I LO UKS Floorball Gorzów Wlkp. tegoroczne zmagania Ekstraligi Seniorów. W dzisiejszym spotkaniu w hali przy Puszkina pewnie pokonali reprezentację TLU Kala-Izolacje Toruń 7:1.

Za tydzień czeka naszych reprezentantów wyjazd do Siedlca, a kolejny mecz ekstraligi w naszej hali zobaczymy 5 października.