Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Historia może być ciekawa

Zapraszamy do nowej edycji konkursu z cyklu "Historia może być ciekawa". Tym razem do wygrania jest książka  Charlesa Glassa pt. Dezerterzy, ufundowaną przez Wydawnictwo Rebis. Tak jak zwykle warunkiem uczestnictwa w konkursie jest udzielenie prawidłowych odpowiedzi na zamieszczone pytania.
Szczegóły dotyczące konkursu są na naszej stronie internetowej www.ops.mil.pl.
Wśród tych, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, rozlosujemy wspomniane nagrody.
Konkurs trwa do 30 czerwca 2014 r.
Załączniki:

Grodzki Dom Kultury zaprasza na Gorzowskie Spotkania z Piosenką Turystyczną i Poezją Śpiewaną

Grodzki Dom Kultury zaprasza na Gorzowskie Spotkania z Piosenką Turystyczną i Poezją Śpiewaną
Gorzowskie Spotkania z Piosenką Turystyczną i Poezją Śpiewaną im. Jurka Dudy „Toruniola’ 2014” adresowane są do zespołów i solistów reprezentujących środowisko szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego. Uczestnicy biorą udział w warsztatach i w konkursie ocenianym przez komisję artystyczną. Koncerty w ramach Spotkań są otwarte dla publiczności.20 czerwca (piątek) godz. 19.00. Przesłuchania konkursowe 21 czerwca (sobota) godz. 21.30. Koncert laureatów oraz zaproszonych gości, połączony z tradycyjną imprezą plenerową "Ej sobótka, sobótka..."Zapraszamy!
Wypełnioną Kartę Zgłoszenia należy przesłać do Organizatora pocztą lub za pośrednictwem Internetu w nieprzekraczalnym terminie do 15 czerwca 2014 r.
Załączniki:

KONKURSU NA NAJLEPSZE HASŁO / MOTTO / SLOGAN PROMUJĄCE BEZPIECZNE STOSOWANIE NOWYCH TECHNOLOGII W SZKOLE

KONKURSU NA NAJLEPSZE HASŁO / MOTTO / SLOGAN PROMUJĄCE BEZPIECZNE STOSOWANIE NOWYCH TECHNOLOGII W SZKOLE
 
Uczennice i uczniowie polskich szkół już teraz mogą wygrać super nagrody, aby rozpocząć z nimi nowy rok szkolny! Multimedialny tablet! Zgrabny aparat fotograficzny! Wypasiona MP4-ka!

NASK oraz Fundacja Nauka i Wiedza ogłaszają na portalu www.edukator.pl nowy konkurs dla uczennic i uczniów. Jest on pomyślany jako swoista rozgrzewka przed startującą we wrześniu OGÓLNOPOLSKĄ INICJATYWĄ EDUKACYJNĄ „KURSOR”.

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny
Wydział Spraw Społecznych UM Gorzowa Wlkp., MKRPA i IV LO w Gorzowie są organizatorem konkursu plastycznego pod hasłem „Dojrzałość, to odpowiedzialność za własne wybory!”.
Zapraszam uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Prace należy składać do 06.06.2014 r. do pedagoga szkolnego (gab. 53). Technika i format prac dowolne. Jeden uczestnik może przygotować maksymalnie dwie prace. Oceniane będą: zgodność pracy z tematem oraz estetyka pracy.
Do nadesłanych prac należy dołączyć informację o jej autorze (załącznik nr 1) oraz podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Załączniki:

SPOT za jeden wiersz

SPOT za jeden wiersz
Chciałabym poinformować o konkursie dla tegorocznych maturzystów SPOT za jeden wiersz, w którym główną nagrodą jest roczne stypendium w Szkole Aktorskiej SPOT.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie! Termin składania zgłoszeń do konkursu recytatorskiego upływa 23 maja 2014 r.
Zapraszam także do wcześniejszego oglądnięcia naszego facebooka https://www.facebook.com/SzkolaAktorskaSPOT oraz strony internetowej http://www.ksa.edu.pl/aktorstwo  gdzie znajdą Państwo nagrania z ubiegłorocznych konkursów oraz wiele ciekawych informacji o sukcesach naszych absolwentów w działalności aktorskiej na deskach teatrów polskich i zagranicznych oraz na planach filmowych.
Kamila Solon - Krakowskie Szkoły Artystyczne
Załączniki:

Konkurs poetycki im. ks. Jana Twardowskiego

Dwudziesty pierwszy raz zwracamy się do młodych twórców z całej Polski z propozycją wzięcia udziału w Tarnogórskim Konkursie Poetyckim, któremu duchowo patronuje ks. Jan Twardowski.
Jak zawsze przypominamy poezję Księdza Jana „od mrówki, ważki, biedronki”, która od lat urzeka swoim niepowtarzalnym klimatem, uczy zachwytu nad światem i wielkiej miłości do ludzi, uświadamiając, że „czujemy niewidzialne ręce, widzimy dalej i więcej”.
Mamy nadzieję, że ta refleksja będzie prowokowała do poetyckich rozmyślań nad światem i życiem, do dzielenia się własnymi przeżyciami.
Oczekujemy, jak zawsze, od P.T. Autorów nadsyłania wierszy mówiących o wszystkim co niepokoi i zachwyca, mając nadzieję, że nie zabraknie im pogody i humoru.
Organizatorzy

BOHATER NASZYCH NAJWIĘKSZYCH IGRZYSK SPORTOWYCH

BOHATER NASZYCH NAJWIĘKSZYCH IGRZYSK SPORTOWYCH
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam Państwa do udziału w prestiżowym ogólnopolskim konkursie pod nazwą „BOHATER NASZYCH NAJWIĘKSZYCH IGRZYSK SPORTOWYCH” organizowanym przez Wrocławski Komitet Organizacyjny 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017.
Piotr Przygoński
Prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego - Światowych Igrzysk Sportowych 2017 Sp. z o.o.
Załączniki:

Ocalić i przywrócić do życia

Ocalić i przywrócić do życia
Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie pt:
Ocalić i przywrócić do życia
Organizatorami i koordynatorami konkursu są  Ewa Stecka i Adam Muszyński z ZS nr73 w Warszawie.
Konkurs odbywa się pod patronatem Ośrodka Badań Europy Środkowo – Wschodniej w Białymstoku.
Załączniki:

SŁOWIAŃSKIE RECYTACJE 2014

SŁOWIAŃSKIE RECYTACJE 2014
Zapraszamy chętnych wielbicieli poezji tworzonej w językach słowiańskich do udziału w IV Konkursie Recytatorskim Poezji Słowiańskiej „SŁOWIAŃSKIE RECYTACJE”.
Słowianie tworzą piękną poezję, pokażmy to wszystkim, zachęćmy ich do odkrywania różnorakich tekstów poetyckich nie tylko w języku ojczystym, ale także w innych językach słowiańskich. Spotkajmy się więc 9 kwietnia 2014 r. o godz. 10:00 w Poznaniu – Collegium Maius, ul. Fredry 10 – przy donośnie brzmiących słowach słowiańskiej poezji podczas IV Konkursu Poezji Słowiańskiej „SŁOWIAŃSKIE RECYTACJE 2014”. Zabierzmy ze sobą dobry humor i poetycką wrażliwość, a zachętą dla uczestników niech będzie zwycięstwo i zdobycie nagrody.
Załączniki:

XX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

XX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży
Szanowni Państwo,
 
W imieniu Centrum Edukacji Obywatelskiej serdecznie zapraszam uczniów i uczennice Państwa szkoły do wzięcia udziału w rekrutacji do XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tematem przewodnim tegorocznej sesji  są „Wybory parlamentarne”. Organizatorem projektu jest Kancelaria Sejmu RP, we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdą Państwo na stronie: www.ceo.org.pl/sejmmlodziezy
Załączniki:

Niuton nie pyton

Niuton nie pyton
Zapraszamy uczniów gimnazjów oraz ich opiekunów do udziału w pierwszej edycji konkursu fizycznego Niuton nie pyton organizowanego przez naszą szkołę wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Gorzowie Wielkopolskim.
Zgłoszenia szkół prosimy nadsyłać do 10 marca 2014 r. na adres zbigniew.luczka@womgorz.edu.pl albo 1lopuszkin@wp.pl.
Konkurs odbędzie się 4 kwietnia 2014 r. o godz. 11.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp., ul. Puszkina 31.
Załączniki:

Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura

Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura
Instytut Europeistyki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Fundacją Europea organizuje ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas najwyższych programowo w danym typie szkoły ponadgimanazjalnej, zainteresowanych tematyką.

Dla zwycięzców przewidziano uprawnienia w postępowaniu rekrutacyjnym na prestiżowe studia I stopnia na kierunku europeistyka w zakresie europejskich procesów integracyjnych, prowadzone w Instytucie Europeistyki WDiNP na Uniwersytecie Warszawskim. Laureaci Konkursu zostają przyjęci na studia w Instytucie Europeistyki WDiNP UW.
Załączniki:

Cały Puszkin pisze dyktando

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie I LO przystąpili do szkolnego dyktanda.
Tekst dyktanda w rozwinięciu.

Konkursy dla gimnazjalistów

Zapraszamy uczniów gimnazjów do udziału w konkursach organizowanych przez I LO:
  • konkurs polonistyczny - Na końcu języka  -  21 lutego 2014, godz. 11.00
  • konkurs historyczny - Z historiąn na ty   -  20 marca, godz. 10.00
  • konkurs matematyczny im. Majki   -  21 maja 2014, godz. 10.00
Załączniki:

XII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie"

Zapraszam uczniów szkoły do udziału w dwunastej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne spojrzenie” dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 19 lat.

Tegoroczny motyw przewodni to: „ Magiczne Miejsce ”.

Udział w konkursie jest bezpłatny.  Prace należy przekazać do Organizatora do dnia 28.02.2014 r. (decyduje data stempla pocztowego). Szczegółowy regulamin przesyłam w załączeniu.

Informacje o konkursie znajdują się na stronie  www.innespojrzenie.lap.pl

Iwona Wilk - sekretarz
Załączniki:

Konkurs polonistyczny Na końcu języka

Konkurs polonistyczny Na końcu języka
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp. ogłasza konkurs polonistyczny Na końcu języka.
 
Jeśli...
jesteś miłośnikiem „ojczyzny – polszczyzny”,
sądzisz, że jest ona wspólnym dobrem, o które trzeba dbać...
czujesz się humanistą  i niestraszne ci językowe łamigłówki...
...to jest to konkurs dla Ciebie!
 
Zapewniamy: zabawę i naukę w jednym, ciekawe zadania, przyjazną atmosferę, kompetentne i przychylnie nastawione jury, kontakt z uczniami naszej szkoły.
Załączniki:

Ogólnopolski konkurs językowy

Ogólnopolski konkurs językowy
Zapraszamy do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu językowego na kartkę z pamiętnika.
Konkurs obejmuje trzy języki: angielski (Day by Day), niemiecki (Tag für Tag) oraz hiszpański (Día a Día) i jest rozgrywany w kategorii gimnazjum i liceum (kategoria ta obejmuje wszystkie szkoły ponadgimnazjalne). Prace konkursowe można przesyłać do 31 marca. Szkoły mogą rejestrować się do 31.01.2013.
Za uczestnictwo w konkursie nie są pobierane żadne opłaty, natomiast nagrodami są atrakcyjne wyjazdy na intensywne kursy językowe za granicę do Anglii, na Maltę, do Niemiec oraz Hiszpanii.
Załączniki:

Konkurs biologiczno - angielski "The Beetle"

W roku szkolnym 2013/2014 VII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych już po raz siódmy organizuje konkurs `The Beetle`.
Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy lubią język angielski jak również interesują się biologią.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13 grudnia 2013 r.
Więcej szczegółów w załącznikach i na stronie internetowej VII Liceum Ogólnokształcącego: http://7liceum.zgora.pl/?co=news&act=show&id=427
Załączniki:

Gorzowski Klub Rotary ogłasza konkurs na esej

Czego oczekuję od międzynarodowych spotkań młodzieży? Czy kontakty z młodymi ludźmi z innych kontynentów mogą mieć wpływ na moje życiowe decyzje? Napisz esej na podstawie programów międzynarodowej wymiany młodzieżowej Rotary International.
Prace W formie elektronicznej proszę przesyłać do 31 grudnia 2013 r. na adres: robert@gorbat.pl.
Jako konsultanci mogą służyć uczniowie/absolwenci I LO, uczęszczający w ostatnich latach do wspólnych klas z naszymi zagranicznymi gośćmi: Luisem Cepedą z USA i Loreną Andrade z Brazylii.
Autor najwyżej ocenionego eseju zostanie nagrodzony bezpłatnym wyjazdem na jeden z europejskich, wakacyjnych obozów rotariańskich, organizowanych w lipcu i sierpniu 2014 r.

Chain Reaction

Chain Reaction
Zbuduj najciekawszą maszynbę Reakcji Łańcuchowej wraz ze swoim zespołem! Pokaż jak działa - nagraj film i wyślij do nas, by wziąć udział w konkursie!
Do wygrania tablety, smartfony, wyposażenie laboratorium.
Szczegóły: www.chemiatomy.pl/chainreaction

XI edycja Konkursu Ładnego Pisania

XI edycja Konkursu Ładnego Pisania
Do 10.11.2013 odpowiedz na jeden z trzech tematów konkursowych. Wygraj pióra i nagrody finansowe. Szczegóły na www.ladnepisanie.pl
Tematy: 1.  Ważne rzeczy, o których nieczęsto mówią nam w szkole. 2.  Każdy człowiek ma swoje mocne strony. Napisz tekst pt. „Jestem mistrzem…” 3.  Czasem zaskakują nas wydarzenia dziwne, fascynujące, niezwykłe, przerażające. Opowiedz o […]

Prezentacja o komecie ISON

Prezentacja o komecie ISON
W związku z pojawieniem się komety stulecia C/2012 S1 ISON oraz czterech innych jasnych komet, ogłaszamy konkurs na najlepszą prezentację poświęconą komecie ISON.
W konkursie mogą brać udział uczniowie (indywidualnie) oraz klasy pod kierownictwem nauczycieli. Nie ma znaczenia sposób, ani technika prezentacji pod warunkiem, że tematem głównym prezentacji jest kometa ISON oraz tematyka obejmuje astronomię, geografię i fizykę.
Nagrodą w konkursie jest teleskop BK1309EQ2 wraz z bogatym wyposażeniem dodatkowym. Konkurs trwa do końca stycznia 2014, wyniki podamy 7 lutego.
Regulamin konkursu znajduje się na stronie komety.deltaoptical.pl

WF Jest fajny

WF Jest fajny
18 października 2013 r. rusza Konkurs „WF Jest fajny”, organizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Konkurs jest organizowany w ramach kampanii „Stop Zwolnieniom z WF” i polega na wykonaniu fotografii lub filmu z zajęć wychowania fizycznego.
Nadsyłane zdjęcia i filmy powinny ilustrować, jak ciekawe i atrakcyjne mogą być zajęcia WF.
Autorów najciekawszych prac czeka wyjątkowa nagroda.
Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
Załączniki:

XXXI Ogólnopolski Sejmik Matematyków

Zapraszamy młodzież do udziału w kolejnej, 31-tej edycji Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków
Udział w Sejmiku polega na przygotowaniu pracy z matematyki na temat sformułowany przez ucznia. Temat pracy może mieścić się w ramach jednego z dołączonych zagadnień.
W załączeniu regulamin konkursu i tegoroczna tematyka.
Załączniki:

KONKURS PLASTYCZNY

Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym z okazji 95 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Załączniki:

Ogólnopolski konkurs na pracę pisemną i/lub grafikę komputerową

Ogólnopolski konkurs na pracę pisemną i/lub grafikę komputerową

32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie obejmującym swoją tematyką wprowadzenie stanu wojennego w Polsce w 1981 roku. Dwie niezależne od siebie części umożliwiają wzięcie udziału zarówno uczniom ze zdolnościami humanistycznymi jaki i technicznymi, to od nich zależy czy wybiorą napisanie eseju na jeden z tematów określonych w regulaminie czy zaprojektują grafikę komputerową. Partnerem w konkursie jest Instytut Pamięci Narodowej. Finaliści zostaną zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród do Krakowa.
 
Załączniki:

Konkurs Poezji Irlandzkiej

Konkurs Poezji Irlandzkiej
Zapraszamy do wzięcia udziału w Jubileuszowej, X Edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej, którego finał odbędzie się dnia 25 października w Auli Szkoly Muzycznej II stopnia im M. Karlowicza w Poznaniu przy ulicy Solnej. Eliminacje do Konkursu odbędą sie w dniach 21-23 pazdziernika w siedzibie szkoly Program-Bell w Poznaniu, przy ulicy Fredry 1.

Konkurs odbędzie sie pod Honorowym  Partonatem Ambasady  Irlandii w Warszawie oraz Konsulatu w Poznaniu.

W załączniku znajduje się regulamin Konkursu oraz zbiorek poezji.

KAMERA AKCJA! NOWOCZESNA EDUKACJA?

KAMERA AKCJA! NOWOCZESNA EDUKACJA?
Jaka będzie szkoła przyszłości? Wyobraźmy sobie szkołę za 10, 20 albo 30 lat. Czy uczniowie wciąż będą siedzieć w ławkach? Czy ciągle będą uczyć się z podręczników i pisać kredą po tablicy? A może książki zastąpią już zupełnie tablety, a tablica razem ze ścianą staną się całkiem wirtualne? Spróbujmy sobie to wyobrazić i nakręćmy o tym film.
Pula nagród w konkursie wynosi aż 39 000 złotych.
Termin nadsyłania filmów mija 4 listopada 2013 r. Ogłoszenie wyników – 15 listopada.
Maksymalny czas trwania filmu – tylko 60 sekund! Maksymalna waga filmu wgrywanego – 500 MB.
Więcej informacji i Regulamin konkursu dostępne są na stronie platformy MillionYou, współorganizatora konkursu, oraz na stronie www.ydp.pl.
Do udziału w konkursie zapraszają Young Digital Planet i MillionYou.com.

XIII Szkolny Przegląd Poezji Śpiewanej i Piosenki poetyckiej „Liro ty moja śpiewna…”

Zapraszamy do wzięcia udziału w XIII Szkolnym Przeglądzie Poezji Śpiewanej i Piosenki poetyckiej „Liro ty moja śpiewna…” Pniewy 2013.
Zwracamy się szczególnie do nauczycieli polonistów, by zachęcili młodzież, pomogli jej wybrać stosowny repertuar, dopingowali do uczestnictwa w konkursie… Liczymy na przywiezienie przez Państwa grupy wykonawców (lub też solistów), w dniu 15 listopada 2013 r. przed godz. 8.00, do pniewskiego liceum przy ul. Św. Ducha 11. Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o jak najszybsze telefoniczne (607 508 510) lub mailowe (lira@pniewy.net ) zgłoszenie chęci wzięcia udziału w Przeglądzie, zaś ilość uczestników, repertuar, wymogi techniczne itp. można przesyłać mailem do 30 października 2013 r.
Więcej informacji, regulamin oraz karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie www.lira.pniewy.net

NBP zaprasza

NBP zaprasza
Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu na pracę pisemną o tematyce ekonomicznej:
Mój pomysł na scenariusz lekcji ekonomii.
Nagrody:
  • I miejsce 3700 zł
  • II miejsce 3200 zł brutto
  • III miejsce 2700 zł brutto
  • trzy wyróżnienia: po 1100 zł
  • Nagrody pieniężne dla nauczycieli i opiekunów merytorycznych najlepszych prac.
Regulamin dostepny na stronie: www.nbp.pl/PracaPisemna2013.  Termin nadsyłania prac: 18 pazdziernika 2013 r.

Scientist for a Day

16-go września br. rozpoczął się konkurs dla szkół "Cassini Scientist for a Day" organizowany przez NASA i ESA. Konkurs trwa do 6 grudnia br. Skierowany jest on do młodzieży w wieku od 10 do 18 lat. Podstawowe informacje konkursowe dostępne są na stronie: http://www.cbk.waw.pl/cassini/  lub  http://saturn.jpl.nasa.gov/education/scientistforaday12thedition/
Koordynatorem projektu w Polsce jest Centrum Badań Kosmicznych PAN.

X OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA ESEJ

X OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA ESEJ
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza młodzież szkół średnich ogólnokształcących i zawodowych kończących się egzaminem dojrzałości oraz studentów wyższych uczelni do wzięcia udziału w X OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA ESEJ.
Temat brzmi: „Niepodlegli nicości”. Ryszard Krynicki i jego poezja.
Celem Konkursu jest zainteresowanie młodzieży esejem jako jedną z form wypowiedzi. Esej daje możliwość swobodnego wyrażania swoich myśli oraz nowatorskiego ujęcia znanego tematu. Od piszącego wymaga erudycji, pomysłowości, umiejętności subiektywnego podejścia do zagadnienia oraz zmusza go do przeprowadzenia wielostronnej analizy problemu. Dzięki brakowi sztywnych reguł pisania eseju, jest on niezwykle twórczą formą wypowiedzi, pozwalającą na swobodną interpretację tematu, kształtowanie własnego niepowtarzalnego stylu pisania oraz doskonalenie umiejętności wypowiadania własnych opinii.
Tematem X Ogólnopolskiego Konkursu na Esej jest twórczość Ryszarda Krynickiego – poety, wydawcy i tłumacza, którego 70. urodziny przypadają w 2013 r.
 
Załączniki:

NARKOTYKI – rozmazane życie

NARKOTYKI – rozmazane życie
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp., ogłasza Konkurs na Spot Telewizyjny pn. „NARKOTYKI – rozmazane życie”. Konkurs FINANSOWANY JEST PRZEZ WOJEWODĘ LUBUSKIEGO. W ramach Konkursu na Spot Telewizyjnym pn. „NARKOTYKI – rozmazane życie”, zachęcamy młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego do stworzenia krótkich (45 sekundowych) spotów telewizyjnych, które tematycznie pokażą zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i możliwości pomocy osobie uzależnionej np.: przybliżenie informacji dot. telefonu zaufania 801 199 990 (czynny codziennie 16.00 -21.00). Spot można przygotować w dowolnej formie (np. animacja komputerowa, plansze i głos lektora, udział rówieśników w roli aktorów itd.) i przesłać za pośrednictwem szkół do 19 listopada 2013 r.

Eko Odkrywcy

Eko Odkrywcy
Młodzi Eko Odkrywcy wraz z Opiekunem mają za zadanie przygotować projekt badawczy związany z procesami zachodzącymi w środowisku naturalnym. 10 najciekawszych projektów zostanie dofinansowanych przez markę Persil kwotą 5 000 PLN!
 
Do konkursu może dołączyć dowolna placówka oświatowa zainteresowana edukacją na rzecz środowiska. Wystarczy zgłosić swój projekt do 10.11.2013, do końca dnia na stronie www.rossnet.pl/ekoodkrywcy w zakładce formularz zgłoszeniowy.

Euromania

Euromania
W imieniu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zapraszamy uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie wiedzy na temat Funduszy Europejskich pn. „Euromania”. Nasz konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Główną nagrodą „Euromanii” jest trzydniowa wycieczka do Brukseli dla każdego ucznia ze zwycięskiej drużyny, w tym opiekuna grupy oraz zestaw multimedialny (laptop, rzutnik, ekran, komplet głośników) przeznaczony dla szkoły, którą reprezentuje grupa uczniów.
Załączniki:

Konkurs "Młody wynalazca"

Konkurs "Młody wynalazca"
Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie pn.:„Młody Wynalazca 2013”. Inicjatywa ma na celu promowanie pomysłów na nowe rozwiązania opracowane przez młodych twórców oraz promocję kreatywności, przedsiębiorczych postaw oraz zainteresowań technicznych wśród osób młodych, które nie ukończyły 20 roku życia. Do Konkursu mogą przystąpić osoby, które są mieszkańcami województwa lubuskiego oraz będące uczniami szkoły co najwyżej ponadgimnazjalnej.
 
Załączniki:
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...